2021. október 22-én ünnepi szentmisével kezdődött a Kisszállás Négyestelepi Főnix Egyesület 56-os emlékünnepsége az egykori Kelebia-Vitéztelepi Klebelsberg Elemi Népiskola Szent László kápolnájában. A szentmisét Mityók János tataházi plébános atya és a kelebiai dr. Pribitek László atya koncelebrálta.

Alapításának 90. évfordulóját is ünneplő alma mater összenyitott tantermeiben az istentiszteletet követően a Magyar Honvédség által adományozott iskolai emlék-csapatzászlót Turcsányi László nyugalmazott ÁMK igazgató, egykori vitéztelepi kisdiák, a későbbi négyestelepi általános iskola néptanítója vette át az MH 38. Merász Mihály Területvédelmi Zászlóalj Kiskunhalasi Járási Század parancsnokától, Hurtony Zsolt honv. századostól.

A Szent László indulóval fogadott, ünnepélyes katonai külsőségekkel adományozott és megáldott iskolai díszlobogóra elsőként Sivók Gáborné zászlóanya helyezett el zászlószalagot, majd Maczkó József Kelebia község polgármestere és Rozsnyai Attila Kisszállás község polgármestere kötött fel önkormányzati emlékszalagot.

A Magyar Királyi Honvédség által 1939-ben adományozott és 1949-ben, a kommunista önkény idején elégetett vitéztelepi iskolazászló mintájára készült új díszlobogó „A” oldalán az eredeti méretű és formájú magyar államcímer és az egykori iskolai név felirat található, míg a „B” oldalán az 1949-től 1975-ig működő, Kisszállás Négyestelepi Általános Iskola emlék-felirat látható, zöld-fekete-fehér színosztásban.

Az emlékzászló avatást követően a Kelebia község általános iskolás tanulói 56-os kulturális műsorral ajándékozták meg az ünneplő közösséget.

A szép ünnepi versek meghallgatását követően az 1956-os népfelkelés kisszállási Belmajorban történt forradalmi eseményeiben résztvevők emléktáblájának avatására került sor.

A bátrak nevét egyénenként kőbe vésette a Kisszállás Négyestelepi Főnix Egyesület.

A kisszállási Belmajorban a kommunista diktatúra rémtetteit megelégelő felkelők emlékét és nevét Rozsnyai Attila, Kisszállás község polgármestere méltatta ünnepélyes avatóbeszédében.

Az ünnepségen katonai díszőrséget biztosított a Magyar Honvédség.

Az emléktáblát dr. Pribitek László atya áldotta meg. A kisszállási 56-os bátrak és hősök márványtáblájának felállítását PhD. Ficsor Gyula genetikus kutató-oktató és felesége Mohácsi Sarolta adománya segítette.